Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powidzki Nocny Turniej Plażówki

23 sierpnia na plaży na Łazienkach odbyła się trzecia już edycja Powidzkiego Nocnego Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej.

Do rywalizacji zgłosiło się 17 drużyn – 11 par męskich i 6 par damskich. W turnieju wzięło udział 34 zawodników. Zawody rozegrano na dwóch oświetlonych boiskach do siatkówki plażowej systemem brazylijskim – najpopularniejszym w tego typu rozgrywkach.

Zmagania były bardzo zacięte i wyrównane, a drużyny prezentowały wysoki poziom gry. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje a walka o zwycięstwo była zacięta. Pomimo to rywalizacji towarzyszyła przyjazna i sympatyczna atmosfera. Plaża nad jeziorem opustoszała dopiero po północy kiedy najbardziej wytrwali zawodnicy odebrali swoje nagrody i wyróżnienia.

Rywalizację damską wygrały Karolina i Michalina Rakowskie z Wrześni. II miejsce zajęły – Monika Manicka i Monika Maciejewska ze Środy Wielkopolskiej. III miejsce – Katarzyna Jusiak i Anna Leszczyńska z Poznania.

Wśród panów rywalizację wygrali Tymoteusz Juszczak i Paweł Michalski z Giewartowa, II miejsce zajęli – Damian Marcjan, Przemysław Lisiecki z Wrześni a III miejsce wywalczyli Maciej Wawrzynek i Łukasz Owsianny ze Żnina.

Organizatorem imprezy był Urząd Gminy Powidz, przy wsparciu: Dom Kultury w Powidzu, Baza33 ul. Witkowska Powidz, Czarter Jachtów Maciej Krajka Powidz, Kamena Polanowo. Mecze sędziowali: Stanisław Stefański i Andrzej Bandosz. Zabezpieczenie medyczne ratownik OSP Powidz Michał Wysocki. Zdjęcia z lądu oraz z powietrza zrobił Adam Andrzejewski.

Zwycięzcom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycje za rok.

TEKST/FOTO: Gmina Powidz


Brak komentarzy

Dodaj komentarz