Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powidzkie Szantogranie

W Powidzu królowała wczoraj muzyka żeglarska. Wszystko za sprawą Szantogrania, którego organizatorem był zespół Gumowe Szekle.

Szantogranie to autorski projekt słupeckiego zespołu, a jego ideą jest spotkanie żeglarzy Jeziora Powidzkiego i innych akwenów z czymś co z żeglarstwem jest nierozerwalnie złączone, czyli szantami. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem, zarówno ze strony występujących zespołów, jak i publiczności.

Na scenie zlokalizowanej w powidzkim amfiteatrze wystąpiło kilka kapel z różnych części kraju. Wśród nich były m.in. Aqua Marina, Zagrali i Poszli oraz gospodarze imprezy czyli Gumowe Szekle. Po zakończeniu koncertów, muzycy przenieśli się na Dziką Plażę do „Tawerny Pod Pijaną Zgrają” gdzie zorganizowano Kubrykowe Szantogranie.

– Chcemy i wierzymy w to, że ta impreza wpisze się na stałe w harmonogram powidzkich letnich imprez kulturalnych – czytamy na stronie Gumowych Szekli. Biorąc pod uwagę zainteresowanie i pozytywny odbiór, jakie towarzyszyły pierwszej edycji, można przypuszczać, że tak właśnie się stanie.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz