Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powraca charytatywna akcja SUTW „Paczka dobroci”

Ruszyła druga edycja charytatywnej akcji „Paczka dobroci”, organizowanej przez Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jej celem jest pomoc w okresie świąt Bożego Narodzenia słuchaczom SUTW, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prawo zgłoszenia wybranej przez siebie osoby wymagającej pomocy ma każdy słuchacz SUTW. Osoba potrzebująca może również zgłosić się sama. Trzeba to zrobić osobiście poprzez wypełnienie zgłoszenia dostępnego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu i Domu Seniora. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada br. Dane osób zgłaszających i obdarowywanych pozostaną anonimowe.

Następnie, w dniach 1-10 grudnia na zajęciach poszczególnych sekcji oraz w siedzibie GOKiS, Biblioteki i w Domu Seniora, osoby, które zechcą przygotować paczkę, będą mogły wylosować osobę zgłoszoną do obdarowania. Podana będzie jednak tylko jej płeć oraz wiek.

Przygotowana paczka może zawierać zarówno artykuły spożywcze jak i przemysłowe (w tym odzież). Ważne jednak, by umieszczone w niej produkty były nowe, a artykuły spożywcze szczelnie, fabrycznie zapakowane, z ważnym terminem gwarancji i niewymagające przechowywania w lodówce.

Darczyńcami mogą być zarówno członkowie Uniwersytetu jak i osoby z zewnątrz.

Paczki należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w terminie 12-16 grudnia. Następnie zostaną one przekazane osobom potrzebującym przez wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu.

W pierwszej edycji akcji pomoc otrzymało ośmioro słuchaczy SUTW. Chętnych do obdarowania było jednak więcej, dlatego do każdej z wytypowanych osób trafiły co najmniej dwie paczki.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz