Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Powraca charytatywna akcja SUTW „Paczka dobroci”

Ruszyła druga edycja charytatywnej akcji „Paczka dobroci”, organizowanej przez Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jej celem jest pomoc w okresie świąt Bożego Narodzenia słuchaczom SUTW, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prawo zgłoszenia wybranej przez siebie osoby wymagającej pomocy ma każdy słuchacz SUTW. Osoba potrzebująca może również zgłosić się sama. Trzeba to zrobić osobiście poprzez wypełnienie zgłoszenia dostępnego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu i Domu Seniora. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada br. Dane osób zgłaszających i obdarowywanych pozostaną anonimowe.

Następnie, w dniach 1-10 grudnia na zajęciach poszczególnych sekcji oraz w siedzibie GOKiS, Biblioteki i w Domu Seniora, osoby, które zechcą przygotować paczkę, będą mogły wylosować osobę zgłoszoną do obdarowania. Podana będzie jednak tylko jej płeć oraz wiek.

Przygotowana paczka może zawierać zarówno artykuły spożywcze jak i przemysłowe (w tym odzież). Ważne jednak, by umieszczone w niej produkty były nowe, a artykuły spożywcze szczelnie, fabrycznie zapakowane, z ważnym terminem gwarancji i niewymagające przechowywania w lodówce.

Darczyńcami mogą być zarówno członkowie Uniwersytetu jak i osoby z zewnątrz.

Paczki należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w terminie 12-16 grudnia. Następnie zostaną one przekazane osobom potrzebującym przez wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu.

W pierwszej edycji akcji pomoc otrzymało ośmioro słuchaczy SUTW. Chętnych do obdarowania było jednak więcej, dlatego do każdej z wytypowanych osób trafiły co najmniej dwie paczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *