Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Powrót dzieci do szkół od 1 września. Ministerstwo wydało wytyczne.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Ministerstwa Edukacji podana została informacja o planowanym powrocie dzieci do szkół 1 września.

-Od dłuższego czasu pracujemy nad tym jak zorganizować rok szkolny 2020/2021. Chcemy, aby dzieci mogły bezpiecznie wrócić do szkół. Chcemy, by od 1 września zajęcia odbywały się tradycyjnie- poinformował Minister Edukacji Narodowej, Dariusz Piontkowski.

W związku z tym przy współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym powstały wytyczne, które mają sprawić, aby nauka była bezpieczna. Chodzi o zadady higieny takie jak mycie rąk i dezynfekowanie pomieszczeń. Nie ma w nich obowiązku zasłaniania ust i nosa podczas zajęć.

-Oczywiście nie będziemy tego zakazywali, tam gdzie będzie większa grupa powinno to obowiązywać. Natomiast podczas standardowych zajęć nie będzie to obowiązywać – tłumaczył Piontkowski.

Gdyby w danym regionie liczba zakażeń była większa dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym oraz przy pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego, będzie mógł ograniczyć częściowo, lub w znacznym stopniu nauczanie tradycyjne, lub zarządzić zdalne.

Więcej informacji na temat nowych wytycznych znajdziecie TUTAJ.


Najnowszy komentarz
  • Chyba nigdy uczniowie nie czekali na powrót do szkół po wakacjach tak, jak w tym roku.

Dodaj komentarz