Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pożar sadzy w Orchowie

W miejscowości Orchowo doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym. Nie było zagrożenia dla mieszkańców, którzy opuścili budynek.

Zgłoszenie wpłynęło w czwartek oo 20:56. Dyżurny SKKP na miejsce zadysponował dwa zastępy z JRG Słupca oraz OSP Orchowo. Po dojeździe okazało się, że właściciel nie posiadał przeglądu kominowego a w przewodzie kominowym zalegała bardzo duża ilość sadzy i zanieczyszczeń i to było powodem pożaru.

Strażacy sprawdzili komin i usunęli z wyczystki palące się sadze. Sprawdzili również wszystkie pomieszczenia na obecność tlenku węgla – zagrożenia nie stwierdzono. Sprawdzono kamerą termowizyjną komin czy nie występują pęknięcia.

Kolejny przypadek, pokazujący że właściciele domów nie dbają o własne bezpieczeństwo nie robiąc corocznego przeglądu kominiarskiego.

Należy również pamiętać, że czyszcząc samodzielnie komin trzeba mieć odpowiednią wiedzę jak to zrobić i po zakończonych pracach sprawdzić czy dokładnie i dobrze jest to zrobione. W tym przypadku tak nie było. Na szczęście nie powstał z tego poważny pożar.

TEKST/FOTO: mł.ogn. M.Nachowiak/PSP Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz