Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pożar w fermie drobiu

W gaszeniu pożaru do jakiego doszło w fermie drobiu w Mieczownicy brali udział strażacy z PSP w Słupcy. Akcja zakończyła się sukcesem.

Dziś do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o płonącym kurniku na terenie Fermy drobiu w Mieczownicy, gm. Ostrowite. Osoba dzwoniąca poinformowała, że ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia, istnieje zagrożenie dla sąsiednich obiektów oraz magazynu słomy. Podjęta przez pracowników akcja gaśnicza była nieskuteczna. Na miejsce dojechały zastępy strażackie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy. Po dokonaniu wstępnego rozpoznania strażacy podali strumienie wody na źródła ognia oraz rozstawili kurtyny wodne uniemożliwiając przedostanie się płomieni na pozostałe zabudowania. Po ugaszeniu pożaru przy użyciu wentylatora oddymili pomieszczenie oraz używając kamery termowizyjnej skontrolowali, czy występują jeszcze zarzewia ognia.

Na szczęście jak się okazało były to kolejne ćwiczenia na terenie Zakładu Zwiększonego Ryzyka, mające na celu wypracowanie nawyków postępowania w przypadku wystąpienia rzeczywistego zagrożenia.

Tekst: Zdjęcia: mł. bryg. Dariusz Różański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *