Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pożegnali Danutę Szpiler

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Słupeckiego miało miejsce symboliczne pożegnanie Danuty Szpiler.

– Danuta Szpiler, wieloletnia dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Słupcy została pożegnana oficjalnie przez Zarząd Powiatu na dzisiejszej sesji Rady Powiatu.

Była już dyrektor przeszła na emeryturę, a zastąpiła ją wyłoniona w procedurze konkursowej Karolina Kowalska, która od lipca kieruje instytucją zajmującą się udzielaniem pomocy społecznej o zasięgu ponadgminnym – informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

– 40 lat pracy w Pomocy Społecznej nauczyło mnie wiele, ale przede wszystkim nauczyło mnie pokory i szacunku dla drugiego człowieka, podejmowania nowych wyzwań na jego rzecz. To nie jest tak, że w życiu jest nam coś dane raz na zawsze. Każdy z nas może znaleźć się w potrzebie, w każdej chwili i tak na prawdę cieszę się, że mogłam pomagać – mówiła Danuta Szpiler podczas sesji.

– Cieszę się, że mogę już w pełni wolna od obowiązków zawodowych używać życia, cieszyć się wolnością, realizować marzenia, swoje zamiary i pasje, na które nie miałam czasu pracując zawodowo. Nie ukrywam, że będzie mi Państwa brakowało i to jest chyba normalne.

20 lat przepracowałam tu w Słupcy w Powiatowym Centrum Pomoc Rodzinie, ale jestem przekonana, że decyzję podjęłam słuszną i że zostawiłam PCPR w dobrej kondycji, że wykwalifikowana kadra, profesjonalni odpowiedzialni pracownicy z obecną tutaj dyrektor na czele będą kontynuowali to dzieło i wspierali osoby potrzebujące pomocy – mówiła podczas sesji Danuta Szpiler.

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *