Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pożegnali zastępcę komendanta

Po 36 latach pracy i służby pożegnał się z mundurem, odchodzący na emeryturę Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy st. bryg. Bogdan Kowalski.

Dziś w siedzibie słupeckiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste zdanie obowiązków Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy przez st. bryg. Bogdana Kowalskiego. Dotychczasowy zastępca komendanta przeszedł na zasłużoną emeryturę po 30 latach służby.

St. bryg. Bogdan Kowalski po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie został skierowany do Słupcy, gdzie w dniu 16 sierpnia 1994 roku rozpoczął służbę. Początkowo zajmował się sprawami operacyjnymi i głównym jego zadaniem było organizowanie na naszym terenie nowopowstającego Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

W dniu 1 czerwca 1997 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Rejonowego PSP, a po utworzeniu powiatów w dniu 05 marca 1999 roku został Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP. Podczas 22 lat służby na kierowniczym stanowisku uczestniczył m.in. w rozbudowie siedziby komendy, w planowaniu i realizacji zakupów pojazdów pożarniczych, wyposażenia i sprzętu. Bezpośrednio nadzorował proces szkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych, organizację zawodów sportowo-pożarniczych różnego szczebla oraz ćwiczeń. Ma też na swoim koncie kierowanie licznymi akcjami ratowniczo-gaśniczymi, prowadzonymi często w bardzo trudnych warunkach, jak chociażby gaszenie pożaru i usuwanie skutków wybuchu butli z gazem w bloku w Słupcy i domu wielorodzinnym w Zagórowie, usuwanie skutków zdarzenia z butlą acetylenową, czy też usuwanie skutków wypadków z udziałem cystern na autostradzie A-2. Podczas swej służby nagradzany był medalami i odznaczeniami państwowymi, a także resortowymi.

Na zorganizowanej uroczystej zbiórce obecni byli znamienici goście w osobach: Jacka Bartkowiaka – Starosty Słupeckiego, inspektora Macieja Kusza – Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy wraz ze swoim zastępcą inspektorem Janem Rabiejem, mł. bryg. w stanie spoczynku Mariusza Roga –byłego wieloletniego Komendanta Powiatowego oraz byłego starostę słupeckiego, st. chor. Sztab. Grzegorza Barańskiego – Komendanta Wojskowej Lotniskowej Straży Pożarnej z Powidza oraz Przemysława Bednarka Inspektora w 33 Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, asp. sztab. w stanie spoczynku Józefa Rosińskiego – Prezesa Klubu Emerytów i Rencistów Pożarnictwa w Słupcy Dh Marka Walczaka – Prezesa OSP Piotrowice, a także funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Słupcy oraz członkowie rodziny st. bryg. Bogdana Kowalskiego.

W imieniu wszystkich strażaków i pracowników cywilnych KP PSP w Słupcy Komendant Powiatowy st. bryg. Rafał Chmiel złożył odchodzącemu zastępcy gorące podziękowania za wszystkie lata wspólnie pełnionej służby. Jak podkreślił wspólna służba ze st. bryg. Bogdanem Kowalskim była wyróżnieniem i zaszczytem.

Osobne słowa i życzenia dla odchodzącego funkcjonariusza przekazał również Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu bryg. Andrzej Bartkowiak, który w okolicznościowym liście zawarł swoje podziękowania i wyrazy uznania.

W swoim wystąpieniu st. bryg. Bogdan Kowalski podziękował za współpracę i wspieranie strażackiego trudu staroście powiatu, a także komendantom i przedstawicielom służb mundurowych oraz przedstawicielom zaprzyjaźnionych instytucji. Podziękował także za zaangażowanie i wspólną służbę wszystkim strażakom oraz pracownikom cywilnym.


Najnowsze komentarze
 • A jego poprzedniego szefa p. Kaczorkiewicza czemu nie ma? Nie lubili się?

  • Sam sobie odpowiedz na to pytanie

   • Jak bym znał odpowiedź, to bym nie pytał, logiczne, nie?

    • Nie lubili się

     • Aha

 • Ale fajnie, 30 lat pracy i emerytura.

  • Nie chciał iść na emeryturę, wolał służyć ale niestety mamie takie śmieszne przepisy i tyle

 • Od 1994 do 2019 to jest 25 lat pracy. Dopiero gdy dodamy lata nauki uzyskamy 30 lat.

Dodaj komentarz