Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Pożegnanie z Pucharem w Ostrowitem

Porażka 0:3 z Koroną Piaski w 1/4 Finału na szczeblu wojewódzkim zakończyła pucharowe zmagania Czarnych Ostrowite.

Po wygranej w rzutach karnych z Pogonią Nowe Skalmierzyce zespół Damiana Augustyniaka nie miał nic do stracenia. Choć w starciu z IV-ligową Koroną nie stał na straconej pozycji, to jednak mecz ułożył się wybitnie niekorzystnie dla gospodarzy.

Już w 6 minucie rywale objęli prowadzenie po rzucie rożnym, kiedy wycofaną po ziemii piłkę do bramki skierował Igor Skowron. Trzeba przyznać, że to goście mieli w tym meczu inicjatywę przez niemal pełnych 90 minut. To oni prowadzili grę, dłużej utrzymywali się przy piłce i oskrzydlającymi atakami co chwilę stwarzali zagrożenie pod bramką zespołu z Ostrowitego.

Czarni nie spuścili jednak głów i walczyli do końca. Jeszcze w pierwszej połowie bliski wyrównania był Patryk Jasiak, który wślizgiem atakował pikę dograną z bocznego sektora boiska. Jego strzał obronił jednak bramkarz. Do przerwy Korona miała jeszcze kilka groźnych okazji jednak wynik nie uległ zmianie. Miejscowi mieli problem z opanowaniem środka pola. Skupili się głownie na grze długą piłką na osamotnionego Łukasza Pigułę, który mimo, iż robił co mógł, to przeciw rywalom, którzy mieli liczebną przewagę był na straconej pozycji.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry, a gospodarze rozpoczęli ją podobnie jak pierwszą, od straty bramki. Po kilku szybkich podaniach w polu karnym gola na 0:2 zdobył Hubert Szymczak. Kilkanaście minut później, po  jednej z akcji miejscowi domagali się odgwizdania rzutu karnego sygnalizując zagranie ręką rywala. Tak się jednak nie stało.

W końcówce wynik na 0:3 ustalił Jakub Nowak. Raz Czarnych uratowała poprzeczka, a kilka razy w całym spotkaniu Łukasz Jaskólski. Gdyby nie on wynik mógł być wyższy. Tym samym w gracze z Ostrowitego zakończyli swoją bardzo udaną przygodę w Pucharze Polski.

W grze pozostaje jeszcze SKP Słupca, który 11 maja przy Gajowej zmierzy się z Polonią Środą Wielkopolską.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz