Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Poznali dworki i pałacyki w gminie

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie oficjalnie podsumowało realizację Grantu Oświatowego o tytule „Szlakami dworków i pałacyków po gminie Strzałkowo”. Nastąpiło to 1 czerwca.


Przypomnijmy, na realizację projektu CKZiU otrzymało dofinansowanie ze starostwa w wysokości 6 000 złotych. Jego celem było m.in. jest: wykształcenie i wzmocnienie zainteresowania lokalną historią poprzez turystykę pieszą i rowerową, motocyklową. Na podsumowanie zaproszono klasę I technikum mechanizacji rolnictwa, która najbardziej zaangażowała się w projekt.

Od samego rana uczniowie jeździli na rowerze poziomym, pokonując slalom. Spotkanie było też okazją do podsumowania konkursu  na opracowanie monografii wybranego obiektu z tematyki grantu w formie opisu ze zdjęciami. Nagrody pięciu uczestnikom konkursu wręczył dyrektor CKZiU. Kolejnym punktem podsumowania była wycieczka do Uni na „śniadanie do pana hrabiego Chrzanowskiego”. – Niestety pana hrabiego nie zastaliśmy, śniadanie zrobiliśmy sami. Grillowana karkówka, pyszne pieczone kiełbaski i ciepłe bułeczki oraz smaczne napoje szybko zniknęły z pojemników – mówili organizatorzy wyprawy. I choć pogoda była wspaniała, a ostre słońca trochę doskwierało, nie przeszkodziło to aby wrócić ze wspaniałymi wspomnieniami i humorami do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *