Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Poznańskie Słowiki zaśpiewały w Słupcy

W niedzielę w kościele P.W. Św. Wawrzyńca w Słupcy swój koncert dał Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, Poznańskie Słowiki.

– Wykonują rocznie kilkadziesiąt koncertów, jeden z nich wybrzmiał wczoraj w kościele p.w. Św. Wawrzyńca w Słupcy.
Wydarzenie odbyło się dzięki staroście Jackowi Bartkowiakowi ks. Tomaszowi Rysiowi, proboszczowi parafii.

Za organizacyjną pomoc dziękujemy także Przedszkole nr 1z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy.
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej kończy w tym roku 85 lat. Został założony przez dziewiętnastoletniego Stefana Stuligrosza jesienią 1939 roku.

 

 

Prof. Stuligrosz prowadził „Poznańskie Słowiki” przez 72 lata, aż do swojej śmierci w 2012 roku. Obecnie zespół prowadzi Maciej Wieloch, wieloletni asystent i artystyczny wychowanek profesora Stuligrosza, który z chórem związany jest od 1965 roku.

Podczas wczorajszego koncertu „Poznańskie Słowiki” zaprezentowały repertuar sakralny, a wśród utworów znalazły się m.in. kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta „Sancta Maria” oraz Johanna Sebastiana Bacha „Jesus bleibet meine Freunde” z kantaty 147. Występ zwieńczyła jedna z najbardziej rozpoznawalnych kompozycji – „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Haendla.

Część utworów wykonana została z towarzyszeniem organów, na których zagrał Marcin Gałęski, dyrygent, pianista i organista, wykładowca poznańskiej Akademii Muzycznej – informuje Starostwo Powiatowe.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Jedna odpowiedź

  1. Doskonały koncert! Muzyka wypełniała duszę i serce. Wielkie podziękowania dla Starosty i ks Rysia. Takich koncertów brakuje w Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *