Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Prace związane z największą inwestycją w Gminie Powidz rozpoczęte

W ostatnich dniach ruszyły roboty budowlane przy budowie oczyszczalni ścieków miejscowości Ługi w Gminie Powidz. Obiekt będzie zlokalizowany na zachód od istniejącej oczyszczalni.

-Wykonawcą inwestycji jest firma Izbruk Maciej Rybicki, są to prace ziemne oraz związane z budową reaktorów SBR.W ostatnim czasie odbyła się m.in. rada budowy zadania oczyszczalni ścieków w m. Ługi, realizowanego w formule zaprojektuj wybuduj.

Przekazano część dokumentacji projektowej, na podstawie której realizowane są roboty. Odrębne postępowanie budowlane dotyczące przebudowy odpływu ścieków oczyszczonych do Strugi Bawół, aktualnie jest w toku (proces uzyskiwania decyzji lokalizacyjnej).

To największa inwestycja w historii Gminy Powidz, zadanie jest dofinansowane dzięki rządowemu wsparciu w wysokości 11 992 000 zł, co stanowi 80% kosztów kwalifikowanych.

Nowa oczyszczalnia o przepustowości 1250 m3/dobę, z możliwością jej rozbudowy, wykonana zostanie w technologii gwarantującej skuteczność oczyszczania ścieków przez cały rok, niezależnie od częstotliwości zrzutów- czytamy na stronie Gminy Powidz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *