Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Praktyki architektów z CKZIU Strzałkowo

W niemieckim ośrodku Deula w Dolnej Saksonii trwa drugi tydzień praktyk uczniów CKZIU Strzałkowo z technikum architektury krajobrazu.

Dwutygodniowy program obejmuje realizację elementów budowlanych w terenach zielonych. Dlatego młodzież pod okiem niemieckiego instruktora nabywa praktycznych umiejętności z tego zakresu, m.in.: wykonują oczko wodne, zakładają nawierzchnię, budują murek oporowy i schody ogrodowe. Architekci uczą się także wykonywać pomiary, wchodzące w zakres prac geodezyjnych za pomocą specjalistycznych narzędzi oraz dokonują niwelacji terenu.

Młodzi architekci wraz z opiekunami i niemieckim instruktorem wyjechali również na wycieczkę branżową  do Hanoweru. Tam zwiedzali „perełki” architektury: Ogrody Królewskie –  Herrenhausen Garten, na które składa się kilka ogrodów, np. Wielki Ogród barokowy w stylu francuskim i angielski park krajobrazowy. Później odwiedzili Sealife -największe oceanarium w północnych Niemczech.

Na koniec zawitali do ogrodu górskiego, gdzie rozpoznawali i opisywali rożne rośliny ze wszystkich stref klimatycznych świata.

Wyjazd możliwy dzięki całkowitemu finansowaniu z programu Erasmus Plus w ramach sektora Kształcenie i szkolenia zawodowe. Koszt całego projektu wynosi ponad 240 000 zł.

 

 

*Artykuł sponsorowany