Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Praktyki w słonecznej Grecji

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie po raz kolejny wyjechali na zagraniczne praktyki zawodowe do Grecji w ramach projektu Erasmus +.

-Szkoła ponownie otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu dzięki temu kolejny rocznik młodzieży miał możliwość realizowania praktyk zawodowych w greckich hotelach i organizacji turystycznej. W ten sposób mieli możliwość kształcenia nie tylko umiejętności zawodowych, ale również zdobywali cenne doświadczenia, doskonalili kompetencje językowe i międzykulturowe.

Oprócz praktyk w hotelach i restauracji uczestniczyli w różnego rodzaju kursach np. kurs baristyzny, pieczenia pizzy, tańca greckiego, animacji czasu wolnego. Samodzielnie przygotowywali wycieczkę pod hasłem “Jak zostać pilotem wycieczek”.
Atrakcyjne było także zakwaterowanie w hotelu Golden Sun – Nea Mesagkala oraz hotelu Cronwell Platamon turystycznych miejscowościach położonych w południowej części Riwiery Olimpijskiej. Z jednej strony roztaczał się tam piękny widok na mityczną górę Olimp, a z drugiej na Morze Egejskie.

Miesiąc spędzony w słonecznej Grecji to świetna okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności, zdobyć cenną wiedzę i doświadczenie. W czasie wolnym od stażu, młodzież realizowała program edukacyjno – kulturowy, który zakładał udział w wycieczkach oraz animację czasu wolnego. Była to okazja, aby zwiedzić Grecję i poznać jej kulturę i historię od środka np. całodniowy rejs po Morzu Egejskim na wyspę Skiatos czy wycieczka na Meteory, gdzie mieli okazję zobaczyć malownicze formacje skalne na świecie, na których „zawieszone są” prawosławne klasztory.

Innego dnia mieli okazję zobaczyć Tesaloniki ze starożytną agorą i pomnikiem Arystotelesa. W trakcie wyjazdu młodzież poznawała atrakcje turystyczne regionu: Zamek Platamonas – pamiętający czasy wypraw krzyżowych, malowniczo położone miasteczko Stary Plantaleimonas, a także Wąwóz Enipeas z Wanną Afrodyty.
Opiekę nad uczniami w trakcie całego pobytu sprawowali wicedyrektor Wioletta Woźna oraz nauczyciel wychowania fizycznego Jacek Przydryga-czytamy w informacji szkoły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *