Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Prawie 15 000 zł dla Patryka

Wielki sukces organizatorów. Tak krótko można podsumować charytatywny turniej piłki nożnej zorganizowany w Zagórowie.

Jego  inicjatorem był miejscowy ZKS, który postanowił zebrać pieniądze na rzecz chorego chłopca. Do gry zgłosiło się aż 20 drużyn.

Każdy z zespołów wpłacał wpisowe, które miało zostać przeznaczone na szczytny cel. Oprócz tego odbyły się licytacje ciekawych przedmiotów.

W sumie zebrano prawie 15 000 zł. Środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie operacji Patryka Radnego. Dwuletni chłopiec cierpi na tak zwaną Klątwę Ondyny.

Choroba uniemożliwia mu oddychanie podczas snu. W związku z tym musi być wtedy podłączony pod specjalny respirator. Skuteczną formą leczenia ma być wszczepienie chłopcu rozrusznika przepony.

Operacja jest jednak bardzo kosztowna. Potrzeba na nią około 100 000 euro. Rodzice chłopca nie kryją wzruszenia i jak mówią nie spodziewali się takiej pomocy ze strony wielu życzliwych ludzi.

W turnieju triumfowała drużyna Joga Bonito, zaraz za nią uplasowali się Przyjaciele i Staszak Trans. Najlepszym strzelcem został Patryk Dowbusz, zawodnikiem Łukasz Stawski, a bramkarzem Mateusz Nowowsiak.

Film z tego wydarzenia obejrzycie na Twoja Słupca.tv

 

 

 

FOTO: Twoja Słupca.pl/Jerzy Orchowski

Brak komentarzy

Dodaj komentarz