Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Prawie 350 000 na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście

Miasto Słupca pozyskało kwotę ponad 345 912,71 złotych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na swoim terenie.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Miejskiej Słupca poprzez doposażenie przejścia dla pieszych oraz dwóch szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy i Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy.

Wniosek został złożony w rapach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Priorytet: III Rozwój sieci drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego. Działanie: 3.1. Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T.

Wartość całego przedsięwzięcia to 406 956,14 złotych. W ramach dla każdej ze szkół zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt umożliwiający odpowiednią edukację dzieci i młodzieży z zakresu prawidłowej i bezpiecznej komunikacji w ruchu drogowym.

Będą to: mobilne miasteczko ruchu drogowego, symulator roweru, trenażer czasu reakcji, symulator przejścia dla pieszych. Ponadto zostanie wykonane wyniesienie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Tylnej i ul. 11 listopada w Słupcy.


Najnowsze komentarze
  • Moze ktos pomysli o parkingu koło szkoły nr 3

    • Chyba dla helikopterów na dachu.

  • Parking jest bardzo duży przy ulicy Sikorskiego. Obok szkoly. Wystarczy tam zaparkować. Jest bezpieczne przejście dla dzieci sygnalizacja świetlna), więc proszę nie narzekać. Ulica ta i parkingi były w mieście wyremontowane. Dzięki temu powstało więcej miejsc parkingowych.

    • Dokładnie i mieszkańcy Niepodległości w czasie odbiorów dzieci ze szkoły parkują na Kilińskiego

  • Bardzo dobry projekt. Przyda się dla młodzieży na lata.

  • Pytam się syna czy jak przechodzi przez pasy rozgląda się kilka razy zanim weidzie na przejście. Odpowiedź nie bo po co przecież ja mam pierwszeństwo. A jak by nie było pasów to co byś zrobił. Przeszedł bym ale tylko wtedy jak by nic nie jechało. I mam takie pytanie. Jak by tak zrobić przejście dla pieszych na skrzyżowaniu al.Tysiaclecia z Gajową to ile było by potrąceń pieszych. Pytanie retoryczne

  • Powinni zrobić okienko McDrive, żeby dzieci były podawane prosto do placówki szkolnej, inaczej i tak nic nie zda egzaminu. Narzekamy na dzisiejszą młodzież, ale one są efektem współczesnych nadopiekuńczych rodziców.

Dodaj komentarz