Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Prawie 350 000 na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w mieście

Miasto Słupca pozyskało kwotę ponad 345 912,71 złotych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na swoim terenie.

Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w Gminie Miejskiej Słupca poprzez doposażenie przejścia dla pieszych oraz dwóch szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy i Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy.

Wniosek został złożony w rapach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Priorytet: III Rozwój sieci drogowej TEN-T i Transportu Multimodalnego. Działanie: 3.1. Rozwój drogowej i lotniczej sieci TEN-T.

Wartość całego przedsięwzięcia to 406 956,14 złotych. W ramach dla każdej ze szkół zostanie zakupiony specjalistyczny sprzęt umożliwiający odpowiednią edukację dzieci i młodzieży z zakresu prawidłowej i bezpiecznej komunikacji w ruchu drogowym.

Będą to: mobilne miasteczko ruchu drogowego, symulator roweru, trenażer czasu reakcji, symulator przejścia dla pieszych. Ponadto zostanie wykonane wyniesienie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Tylnej i ul. 11 listopada w Słupcy.

7 odpowiedzi

  1. Parking jest bardzo duży przy ulicy Sikorskiego. Obok szkoly. Wystarczy tam zaparkować. Jest bezpieczne przejście dla dzieci sygnalizacja świetlna), więc proszę nie narzekać. Ulica ta i parkingi były w mieście wyremontowane. Dzięki temu powstało więcej miejsc parkingowych.

  2. Pytam się syna czy jak przechodzi przez pasy rozgląda się kilka razy zanim weidzie na przejście. Odpowiedź nie bo po co przecież ja mam pierwszeństwo. A jak by nie było pasów to co byś zrobił. Przeszedł bym ale tylko wtedy jak by nic nie jechało. I mam takie pytanie. Jak by tak zrobić przejście dla pieszych na skrzyżowaniu al.Tysiaclecia z Gajową to ile było by potrąceń pieszych. Pytanie retoryczne

  3. Powinni zrobić okienko McDrive, żeby dzieci były podawane prosto do placówki szkolnej, inaczej i tak nic nie zda egzaminu. Narzekamy na dzisiejszą młodzież, ale one są efektem współczesnych nadopiekuńczych rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *