Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Prawie 360 000 zł na Fundusz Sołecki w Gminie Powidz

Podczas zebrań wiejskich w 10 sołectwach Gminy Powidz uchwalone zostały wnioski do funduszu sołeckiego na 2023 rok.

-Zgodnie z uchwałą Rady Gminy przyjętą na wniosek wójta, od kilku lat na terenie Gminy Powidz realizowany jest fundusz sołecki. Oznacza, to że pewne środki budżetu gminy są wydzielone i przekazane do dyspozycji mieszkańców sołectw, którzy decydują na co je przeznaczyć.

Planowane działania muszą być zgodne z dokumentami strategicznymi (np. strategiami rozwoju), być realizacją zadań własnych gminy i służyć poprawie życia mieszkańców. Fundusz sołeckiego umożliwia zrównoważony terytorialnie rozwojowi Gminy Powidz.

W 2023 roku na jego realizację planowana jest kwota 358 030,68 zł.We wszystkich zebraniach wiejskich udział wzięli Wójt Gminy Powidz – Jakub Gwit oraz pracownicy Urzędu Gminy Powidz, wyznaczeni do sporządzenia protokołów. W tym roku część zebrań, w związku ze sprzyjającymi warunkami pogodowymi, odbyła się w altanach i wiatach wiejskich.

Zebrania wiejskie były okazją do zgłoszenia bieżących spraw porządkowych. Podczas zebrań Wójt Gminy informował o zadaniach inwestycyjnych realizowanych w tym roku oraz o dużych wyzwaniach zaplanowanych na przyszłe lata (m.in. budowa oczyszczalni ścieków, budowa mieszkań na wynajem przy ul. Polnej, utworzenie klubiku dziecięcego przy ZSP, rozbudowa remizy OSP w Powidzu)- czytamy na stronie Gminy Powidz.

Dokładną listę planowanych zadań znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *