Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Prawie 40% więcej za ogrzewanie w Słupcy

Znaczące podwyżki cen ciepło dotknęły również mieszkańców naszego miasta, którzy korzystają z usług ciepłowni.

O sprawę pytaliśmy w spółce Veolia Zachód, która od jakiegoś czasu zarządza cieplikiem . -Podwyżki cen ciepła są głównie efektem wzrostu cen paliw i innych kosztów zewnętrznych, na które Veolia Term i jej spółki nie mają wpływu.Zmiana Taryfy dla ciepła, która obowiązuje od 28.07.2022 r., spowodowana była wzrostem cen węgla.

Średni wzrost cen i stawek opłat dla odbiorców w Słupcy wynosi ok. 38 % w stosunku do cen poprzednio obowiązujących. Grupa Veolia prowadzi działania mające zapewnić dostawy paliwa po konkurencyjnych cenach, które niestety są jednak znacząco wyższe niż w poprzednich latach- informuje nas Dariusz Musiał, Prezes Zarządu.
Veolia Zachód Sp. z o.o.

Jak dodaje podwyżki dotykają różnych obszarów funkcjonowania przedsiębiorstw i gospodarstw domowych w Polsce i Europie. Ich powodem jest głównie wzrost cen paliw gaz ziemny, węgiel, biomasa, wzrost kosztów pracy, sytuacja międzynarodowa, czy też inflacja.Niestety w trakcie sezonu grzewczego odbiorcy muszą być gotowi na ewentualny kolejny wzrost cen. -Taryfy na ciepło zatwierdzane są przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, dziś za wcześnie na prognozowanie, jak będą kształtowały się ceny w przyszłości. Jeśli nadal będą rosły ceny paliw to nie możemy tego na ten moment wykluczyć- dodaje Musiał.

Jak tłumaczy węgla w Słupcy nie powinno zabraknąć-Zapasy węgla w Słupcy są zgodne z Rozporządzeniem, dostawy realizowane są zgodnie z harmonogramem. Veolia term i jej spółki prowadzą inwestycje podnoszące efektywność produkcji i dystrybucji ciepła, co przekłada się na zmniejszenie zużycia paliwa- mówi Dariusz Musiał.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz