Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Problemy z dostawami gazu w Gminie Zagórów

Sytuacja za naszą wschodnia granicą, czyli wojna w Ukrainie wpłynęła na dostawy gazu do Polski. Takie problemy dotknęły między innymi Gminę Zagórów

Wszystko za sprawą dostawcy, którym jest firma Novatek Green Energy. Została ona bowiem wpisana na listę podmiotów objętych sankcjami.

-Wczoraj wieczorem dotarła do nas informacja, że jeden z dostawców gazu na terenie naszego powiatu, firma z kapitałem rosyjskim, która zaopatrywała w gaz część Zagórowa zaprzestała dostaw surowca do odbiorców. Jesteśmy w kontakcie ze służbami wojewody, które prowadzą obecnie działania w kierunku zastąpienia tego podmiotu inną firmą,

Mamy nadzieję, tak przynajmniej zapewnił dziś pan wojewoda, z którym rano się spotkałem, że w ciągu najbliższych dni ta sytuacja ma się zmienić i polski podmiot wejdzie w miejsce tej firmy z kapitałem rosyjskim, która w efekcie sankcji nałożonych na te podmioty w wyniku agresji rosyjskiej na Ukrainę, zaprzestała dostawa gazu.

Naszych odbiorców to bezpośrednio nie dotyka, naszych w znaczeniu podmiotów instytucjonalnych, powiatowych. Zarówno Dom Pomocy Społecznej, jak i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie nie są bezpośrednimi odbiorcami gazu do firmy Novatek, ale dotyczy to dużej części społeczności Zagórowa-informował podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu, starosta, Jacek Bartkowiak.

Jak udało nam się dowiedzieć w Gminie Zagórów do instalacji podłączone są 2 Szkoły Podstawowe, Miejskie Przedszkole Samorządowe, Ośrodek Zdrowia, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Miejski oraz około 50 odbiorców indywidualnych.
FOTO: Poglądowe


Najnowsze komentarze
  • Szach i mat.

  • Polskojęzyczny rząd jak widać nie sprzyja wyborcom w żadnym aspekcie. Ludzie czas wyłączyć TV i zacząć myśleć!

  • Czytaj artykuł że zrozumieniem i nie pomijaj faktów… Czyli jesteś przeciwko restrykcja dla bandyty Putina i całej Rosji.
    Miejscowi wlodarze podpisując kontrakt że spółka rosyjska czym się kiedyś kierowali…????? A teraz wyszło podobnie jak z tymi co zaciągnęli kredyty we frankach. Obecny Rząd napewno nie pozostawi tych odbiorców gazu samym sobie. Natomiast jakby zachował się PO przedni mam wątpliwości.

Dodaj komentarz