Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Profilaktyczne pogadanki dla rodziców

Słupeccy policjanci zajmujący się profilaktyką spotkali się pod koniec listopada z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Słupcy oraz Szkoły Podstawowej w Giewartowie.

Podczas specjalnych prelekcji przybliżyli tematy zagrożeń dla młodzieży wynikających z używania dopalaczy i narkotyków, nieumiejętnego korzystania z internetu oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Policjanci, na podstawie prowadzonych przez słupecką jednostkę Policji spraw, zobrazowali rodzicom problematykę stosowania używek przez małoletnich ze szczególnym uwzględnieniem narkotyków i nowych środków psychoaktywnych. Uzupełnieniem wykładu była prezentacja narkowalizki, dzięki której uczestnicy spotkania mogli zobaczyć, jak wyglądają różnego rodzaju środki narkotyczne oraz przyrządy do ich zażywania, przechowywania, czy dystrybucji. Dużo miejsca poświęcili cyberprzemocy i hejtowi w internecie.

Funkcjonariusze wskazali na treści i zachowania młodzieży, które powinny zwrócić uwagę rodziców. Zachęcali rodziców do rozmów z dziećmi na trudne tematy i radzili większą wnikliwość dorosłych w sposoby spędzania czasu wolnego przez ich dorastające pociechy. Podkreślili, że rodzice powinni lepiej poznać towarzystwo swoich pociech, a w stosunku do tego, co dzieci mówią i robią stosować zasadę ograniczonego zaufania.

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *