Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Profilaktyczny rajd rowerowy w Orchowie

Urząd Gminy w Orchowie wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Posterunkiem Policji w Orchowie zaprosił dzieci, młodzież oraz dorosłych na rajd rowerowy pod nazwą ” Bezpieczne Wakacje Orchowo 2021″.

W czasie wydarzenia promowano zdrowy styl życia bez alkoholu i używek, przypominano o bezpiecznych zachowaniach podczas letniego wypoczynku nad wodą oraz promowano bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Na zakończenie wszystkich zaproszono na ognisko i poczęstunek.

Dzielnicowy st. asp. Jacek Derengowski przybliżył uczestnikom rajdu główne założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, uczulał na właściwe zachowania podczas korzystania z kąpieli w akwenach wodnych. Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego sierż. sztab. Piotr Przybylski przekazał informacje o nowych przepisach drogowych dotyczących pieszych oraz zmotoryzowanych. Przypomniał podstawowe zasady poruszania się po drogach przez rowerzystów.

W organizacji przedsięwzięcia wzięli również udział strażacy z OSP w Orchowie, którzy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zachęcali do sprawdzenia swoich umiejętności w resuscytacji w praktycznych ćwiczeniach na fantomach.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz