Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Profilaktyka raka piersi w Zagórowie

Akcja profilaktyczna związana z rakiem piersi zorganizowana została na rynku w Zagórowie.

-Na Dużym Rynku w Zagórowie można było się dziś zbadać sobie bezpłatnie poziom cukru we krwi, otrzymać bon na badania markerów nowotworowych oraz poćwiczyć wykrywanie guzków nowotworowych piersi na specjalnych fantomach.

Akcję w ramach profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi zorganizował Wielkopolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu.

Kobiety w wieku 50 – 69 lat mogły, natomiast, skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnym mammobusie, który stanął na rynku. Swoje stoiska miały także Średzkie Stowarzyszenie Amazonek i słupecki szpital.

Dzisiejszą akcję wsparli: Zbigniew Hoffmann – Minister, członek Rady Ministrów i Aneta Niestrawska – wicewojewoda wielkopolski, którzy przyjechali do Zagórowa, aby promować profilaktykę nowotworową- czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Słupcy.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe


Najnowsze komentarze
  • Akcja potrzebna dla nieświadomych. Jednakże kobiety mogą cały czas dokonywać bezpłatnych badań w gabinetach. Nie trzeba mammobusów, polityków na rynku, itp. Trzeba więcej pieniędzy na służbę zdrowia, za co politycy są odpowiedzialni.

    • Masz rację Hoffman tam jest nie potrzebny

  • Zgadza się z przedmówcami w stu procentach. Choć dla mnie najważniejszą kwestią jest wiek badanych Pań. NFZ musi zacząć refundować badania kobietom młodszym niż 50 lat. Posełki przyjechały się lansować trochę a jak

Dodaj komentarz