Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Projektant zagospodarowania terenu Jeziora Słupeckiego ponownie nagrodzony

Paweł Grobelny, który zajmował się projektem koncepcyjnym zagospodarowania terenu wokół Jeziora Słupeckiego otrzymał nagrodę za najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

Chodzi o projekt zagospodarowania wewnętrznego dziedzińca dla osiedla wybudowanego rok temu przez w Poznaniu przy ulicy Saperskiej.

Wyróżnienie kategorii „Polski Krajobraz” odebrał podczas tegorocznej Gali Plebiscytu „Polska Architektura XXL”.

Nagrodę w tej samej kategorii projektant otrzymał już w 2018 i 2019 roku za park kieszonkowy na poznańskim Chwaliszewie i wielkopolską ścieżkę krajobrazową.

Przypomnijmy, że Paweł Grobelny odpowiada także za projekt zagospodarowania terenu Jeziora Słupeckiego, który zrealizuje miejski samorząd.

Miasto przeprowadziło już przetarg dotyczący tej inwestycji. Wzięły w num udział 3 firmy. W tej chwili trwa procedura badania i oceny złożonych ofert.

Urząd Miasta w Słupcy do 1 lipca tego roku zobowiązany jest wybrać najkorzystniejszą ofertę i podpisać umowę z wybranym wykonawcą.

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.


Najnowsze komentarze
  • Wszystko ładnie i pięknie można pogratulować .
    Jednak kiedy realizacja, mamy nadzieję że inwestor który buduje hotel wywiąże się z zobowiązań i wykona projekt ?? Miasto nie powinno dokładać bo ustalenia przed budową były inne…

    • Co do wywiązania się z obietnicy inwestora budującego hotel mam mieszane uczucia a przecież to był jeden z warunków nabycia nieruchomości przez niego. Coś mi się wydaje, że wówczas podpisana umowa z inwestorem i powstały wokół tej umowy ferment był niebezpodstawny. Liczę, że włodarze miasta wyegzekwują zobowiązania inwestora bo w przeciwnym razie miasto a więc my poniesiemy straty albo skierują sprawę do arbitrażu sądowego!

Dodaj komentarz