Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Projektowali przestrzeń dla młodzieży w słupeckiej bibliotece

Projekt skierowany do młodzieży realizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy.

– Sobota w naszej bibliotece była niezwykle pracowitym dniem! Za nami kolejny etap projektowania przestrzeni dla młodzieży w ramach projektu Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce. Podczas spotkania młodzież miała możliwość malowania ścian biblioteki, co pozwoliło młodym poczuć się zaangażowanymi i twórczymi uczestnikami projektu.

Projektowanie przestrzeni dla młodzieży ma na celu stworzenie miejsca atrakcyjnego, gdzie młodzież będzie mogła spotykać się, uczyć, korzystać z zasobów bibliotecznych oraz rozwijać swoje zainteresowania i pasje, a także po prostu przyjemnie spędzić czas wolny.

Młodzi artyści wyposażeni w farby, pędzle oraz wałki, z zapałem zabrali się za tworzenie atrakcyjnej i przyjaznej dla siebie przestrzeni w bibliotece. Część jednej ze ścian pokryta została farbą tablicową, która wkrótce umożliwi wyrażanie swojej kreatywności. Będzie to niepowtarzalna ozdoba naszej biblioteki.

Ale na tym nie koniec! Wspólnie przystąpiliśmy również do projektowania rozstawienia mebli i sprzętów, które wybraliśmy na naszym ostatnim spotkaniu. Przy użyciu klocków Lego stworzyliśmy przestrzenną makietę. Teraz pozostało nam tylko wprowadzić plan w życie i cieszyć się tym wyjątkowym miejscem!

Dziękujemy wszystkim młodym ludziom zaangażowanym w ten projekt. Pełni podziwu obserwujemy waszą pracę i zapał do tworzenia własnej przestrzeni. Jesteśmy dla was!

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Moje miejsce” realizowany przez Fundacja FRSI w partnerstwie z Save the Children International – czytamy na stronie placówki.

 

 

FOTO: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *