Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W parafii p.w. bł. Michała Kozala Biskupa Męczennika w Słupcy odbył się festyn z okazji 25-lecia powstania parafii.

Na tegoroczne przedsięwzięcie zapraszało Stowarzyszenie „Michałki” oraz słupeccy policjanci.

Plenerowa impreza była jedną z inicjatyw mundurowych wpisujących się w harmonogram działań w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

Festyn zainaugurowała msza święta pod przewodnictwem kapelana słupeckich policjantów ks. Hieronima Szczepaniaka. Uczestniczył w niej Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka oraz Komendant Powiatowy Policji w Słupcy mł. insp. Roman Ciesielczyk wraz z Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Słupcy mł. insp. Janem Rabiejem, policjantami i pocztem sztandarowym.

Po mszy świętej zorganizowano piknik na placu przy kościele. Chętni mogli obejrzeć wystawy sprzętu policyjnego, wojskowego i strażackiego. Odbyła się prezentacja policyjnych koni, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród najmłodszych uczestników imprezy.

Słupeccy policjanci promowali na stanowisku profilaktycznym akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Nie zabrakło też zabaw i konkursów przygotowanych przez funkcjonariuszy. Każdy odwiedzający mundurowe stoisko otrzymywał upominek.

Atrakcją spotkania była maskotka wielkopolskich policjantów – sierż. Pyrek, który przyjechał odwiedzić nasz powiat. Dzieci radośnie witały Pyrka i chętnie pozowały z nim do zdjęć. Dodatkowo w czasie pikniku policjanci znakowali rowery w ramach e – usługi WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz