Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Promowali zawód policjanta

Uczniowie szkół podstawowych w Drążnej i Młodojewie uczestniczyli w spotkaniach, których tematem przewodnim był nabór do Policji.

Funkcjonariusze systematycznie realizują spotkania promujące zawód policjanta, na których omawiane są wszelkie tematy związane z przyjęciem do Policji, jak przebiega proces rekrutacji oraz z kim się kontaktować w chwili składania dokumentów.

Podczas realizowanych spotkań z młodzieżą mundurowi przekazywali uczniom informację na temat służby w Policji oraz procesu rekrutacji. Omówiona została struktura jednostki i na jakich zasadach działają poszczególne wydziały. Policjanci przekazali, kto może wstąpić w szeregi Policji i jakie dokumenty należy złożyć.

 

 

Informowali, że jest to służba wszechstronna i gotowa przyjąć w swoje szeregi osoby o różnym wykształceniu i profilu. Po ukończeniu kursu podstawowego nowi funkcjonariusze wracają do swoich jednostek macierzystych i pełnią służbę z doświadczonymi policjantami.

W spotkaniach uczestniczył między innymi technik kryminalistyki i dzielnicowy, którzy zapoznali młodzież ze specyfiką swojej pracy.

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz