Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Prowadzili wzmożone kontrole drogowe

Wzmożone kontrole, więcej policyjnych patroli, edukacja i profilaktyka. Tak wygląda projekt EDWARD na wielkopolskich drogach.

W tym dniu na drogach całego kraju oraz Europy trwają podobne działania. Wszystko po to, aby każdy uczestnik ruchu drogowego był bezpieczny.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu spotkali się z dziećmi w Skoda AutoLab i rozmawiali z nimi o bezpiecznych zachowaniach na drodze, funkcjonariusze w Poznaniu zorganizowali happening dla mieszkańców miasta, a na drogach całego województwa są wzmożone policyjne kontrole.

Każda jednostka policji w naszym województwie jest zaangażowana w działania i wszyscy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze.

To wszystko po to, aby liczba zdarzeń drogowych była znacząco mniejsza. Tylko od początku roku na terenie naszego województwa doszło do ponad 25 tys. zdarzeń drogowych, w tym 2,5 tys. wypadków drogowych. Śmierć na drodze poniosły 182 osoby.

Bezpieczeństwo zależy od nas wszystkich. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego i tylko od nas zależy, czy ta sytuacja się zmieni.


Najnowszy komentarz
  • Widzę codziennie rozmawiających przez telefon w samochodach, przekraczających prędkość, jadących na 3-go, przekraczających linię ciągła, wymuszających pierwszeństwo. Cześć z tych ludzi to zwykli Yanusze byznesu inni to młodzi przedstawiciele handlowi, kierowcy ciężarówek, oraz niestety często widzę instruktorów nauki jazdy rozmawiających przez telefon. Poraża to wszystko, potem mamy takie statystyki, że ginie nas ok 3000 ludzi rocznie! To duża wieś, albo malutkie miasteczko. A ile zostaje później sierot, wdów, wdowców? Brak słów.

Dodaj komentarz