Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz funkcjonariusze z posterunków Policji prowadzili dzisiaj w całym powiecie, w godzinach porannych, działania prewencyjno-kontrole „Trzeźwy poranek”.
Przebadano ponad 1900 kierowców. Zatrzymano trzech kierujących pojazdami, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Natomiast na drogach gminy Słupca można było spotkać policjantów działających wspólnie z przedstawicielami Gminy Słupca. Wójt Bogdan Kukulski oraz członkowie GKRPA rozdawali kierowcom ulotki oraz gadżety promujące kampanię „Przeciw pijanym kierowcom”.
3 listopada na drogach powiatu słupeckiego odbyła się kolejna policyjna akcja pn. „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali trzy osoby, które mimo spożytego alkoholu zdecydowali się na jazdę samochodem.
W Słupcy na al. Tysiąclecia badanie kierowcy VW Golfa wykazało ok. 0,9 promila alkoholu w organizmie, na ul. Sienkiewicza kierujący Audi miał ok. 0,35 promila, W Lądzie u zatrzymanego kierowcy VW Tourana zawartość alkoholu w organizmie oscylowała w granicach 0,5 promila.
Pamiętaj – pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie! Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze!
TEKST/FOTO: KPP Słupca














