Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przebudowa drogi zablokowana przez protesty

W związku z protestami mieszkańców oraz koniecznością zmian projektowych przebudowy nie doczeka się w tym roku droga w Łężcu w Gminie Strzałkowo.

Inwestycje planowała Gmina Strzałkowo w ramach porozumienia z Miastem Słupca. Na ten cel miały zostać pozyskane środki z Funduszu Dróg Samorządowych.

Po konsultacjach społecznych sprzeciw niektórych mieszkańców budziło między innymi dopuszczenie do ruchu w tym miejscu pojazdów o wysokim tonażu.

Dziś na stronie Urzędu Gminy Strzałkowo pojawiło się oświadczenie w sprawie planowanej przebudowy. Znajdziecie je poniżej.

 


Najnowsze komentarze
 • i co teraz panie Klocek?

 • Nie ma to jak w niewygodnych sprawach posłać zastępczynie, prawda panie Wójt. Wstyd, że mieszkańcy Łężca wytknęli Panu tyle błędów że postanowiliście wydać oświadczenie. Mało tego pan się jeszcze chowa pod stół że wstydu a oświadczenie pisze p. Śmidowicz.

 • Mieszkańcy od wielu lat gadali jaka to władza niedobra, że drogi buduje na zapadłych wioskach a tutaj na łężcu jest tak niebezpiecznie….
  Jak władza zainteresowała się ich sytuacją i chce zrobić porządną drogę to oni się wypieli…. Zamiast się cieszyć że jest szeroka droga 6 m to chcą 5 ?!?!?! zamiast wygodnej ścieżki rowerowej zmiana z 3 m na 2 m ?!?!?! Skończy się tak jak z Jaguarem…. Ktoś chce inwestować a ludziom się w tyłkach przewraca i za chwile nic nie dostaną…. Za kilka lat droga w łężcu sie rozleci kompletnie i wtedy będzie płacz totalny

  • Dokładnie poczekać aż im się droga rozleci i wtedy odświeżyć ich protesty. Pewnie są ze dwie wyszczekane osoby na lezcu (wiadomo o kogo chodzi h2o które przekonały resztę spokojnych mieszkańców. A zobaczycie ze jeszcze będzie płacz i żal że tego nie macie.

   • o płacz się nie martwcie bo tu nie mieszkacie i nie macie pojęcia o niczym jesteście idiotami gdyby wam zbudowali drogę pod oknami domu i zrobili obwodnicę dla tirów to może nie pisalibyście takich idiotyzmów nasza droga to jest dojazd do posesji a nie autostrada jesteście modzi i okazuje się że głupi

  • w tyłku to tobie się przewraca idioto chyba mieszkasz w blokach bo nie stać cię na wlasną posiadłość jakbyś ją miał to byś dbał o własny ogród jakby chcieli ci go wywłaszczyć i zbudować drogę 1m pod oknem własnego domu a mało tego do twojej pustej głowy aby dotarło to mieszkańcy budowali tą drogę i chcą spokoju a nie idiotów jadących 100 km /godz w obszarze zabudowanym moim zdaniem powinna to być droga tylko dla mieszkańców .Jak piszesz komentarze to pomyśl głową a nie pisz idiotyzmów o których nie masz pojęcia.

 • Bardzo dobrze, wszystkie nieciekawe inwestycje Strzałkowo upycha po wioskach a sami nawet wieży GSM nie chcieli, tylko znów gdzieś na wsi postawić.

  • Chcesz baranie sieć to postaw sobie wieże na podwórku.

 • Moim zdaniem następna taka okazja do remontu tej drogi nastąpi za 40 lat… Żal mi tych ludzi…

 • Ten sam problem mają Słomczyce. Jak będzie dobra droga to będzie większy ruch więc wolą rozwaloną drogę, ale i ruch “obcych” aut mniejszy.

Dodaj komentarz