Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przedsiębiorcy chcą likwidacji strefy parkowania

Nie milkną negatywne głosy dotyczące wprowadzenia w naszym mieście płatnej strefy parkowania. Najwięcej uwag co do tego pomysłu mają osoby prowadzące działalność gospodarczą w okolicach słupeckiego rynku. Swoje uwagi na ten temat zawarli ostatnio w piśmie skierowanym do burmistrza i radnych miejskich.

O protestach osób prowadzących działalność gospodarczą dotyczących wprowadzenia strefy płatnego parkowania kilkakrotnie pisały już inne lokalne media. Zdaniem przedsiębiorców takie rozwiązanie spowodowało drastyczny spadek przychodu z ich działalności. Na ostatniej sesji Rady Miasta, radny Józef Graczyk odczytał pismo od mieszkańców, którzy domagają się likwidacji strefy oraz przywrócenia poprzedniej organizacji ruchu na rynku. -Wprowadzenie bez żadnych konsultacji społecznych dotyczących nas zmiany organizacji ruchu i płatnej strefy parkowania przyczyniły się do utraty przez nas części dochodów i redukcji zatrudnienia oraz w niedalekim okresie rezygnacji z działalności (likwidacji w tym rejonie sklepów)-piszą przedsiębiorcy, którzy twierdzą, że spadek obrotów wpłynie na przychód z tego tytułu do budżetu miasta.

My odprowadzamy mniejsze podatki, opłaty za zezwolenia, a co za tym idzie mniej zasilimy budżet miasta. Wzrośnie liczba ludzi bez pracy, bo na nich nie będzie nas stać, a zatem zasilą liczbę ludzi na zasiłkach. Myślimy, że parkomaty nie pokryją tych strat. Zwracamy się zatem do władz miasta z prośbą o rozpatrzenie naszej sytuacji, przywrócenie zasad ruchu sprzed reorganizacji oraz zniesienie parkomatów, bądź stworzenie możliwości parkowania np. do 15 minut bez opłat. Przedsiębiorcy twierdzą też, że przerobienie ul. Warszawskiej na jednokierunkową spowodowało, że kierowcy muszą nadrabiać kilometrów chcąc przemieścić się na drugą stronę miasta i dodają, że do rynku prowadzą dziś tylko dwie ulice zaznaczając, że w tym wypadku wystarczające byłoby wprowadzenie ograniczenia prędkości do 30 km/h w tej części miasta. Pod pismem podpisało się kilkunastu przedsiębiorców prowadzących działalność w obrębie słupeckiego rynku.


Najnowsze komentarze
 • Przedsiębiorcą moze i to przeszkadza ale znacznie ułatwia ruch innym obywatelom naszego jak i pobliskich miejscowości a podobno liczy się dobro większości . Ogólnie dla mnie jest to dobre rozwiązanie bo przynajmniej w tej chwili nie jest problemem zaparkowanie auta w rynku jak to miało wcześniej .

  • nie było miejsc parkingowych ,bo parkowali właśnie sklepikarze i pracownicy banków tudzież innych instytucji – NIC NIE ZMIENIAĆ !!! teraz aż miło przyjechać do Słupcy

 • Wreszcie jest gdzie zaparkować na rynku ! Tak dla płatnej strefy parkowania .
  Ruch jednokierunkowy – nareszcie nie trzeba się przeciskać !!!

 • Strefa płatnego parkowania to najlepsze co w Słupcy ostatnio powstało. Nareszcie sklepikarze, i bankowcy, nie parkują od 9-17 na rynku. Wreszcie człowiek, jak coś chce kupić to ma gdzie zostawić auto, bez jeżdzenia przez 20 minut żeby znaleźć miejsce.

  NIE LIKWIDOWAĆ.

  • bardzo dobrze, nie wracajmy do przeszłość , parkomaty niech będą ,nie ma potrzeby ujeżdżania po mieście i szukania miejsc na zaparkowanie ,

Dodaj komentarz