Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Przedszkolaki przeciwko paleniu

Dzieci, choć same nie palą, często są największymi ofiarami szkodliwego nałogu. Przedszkolaki z Młodojewa, świadome zagrożeń jakie niesie ze sobą dym papierosowy, zorganizowały w Światowym Dniu bez Tytoniu happening przeciwko paleniu.

Dzieci z Przedszkola Gminnego w Młodojewie wiedzą już dużo na temat tego jak należy dbać o swoje zdrowie. Ruch na świeżym powietrzu, prawidłowe odżywianie, bezpieczeństwo na ulicy to tematy, które maluchy mają opanowane. Jak się okazuje najmłodsi wiedzą także jak niezdrowy jest dym papierosowy, dlatego w Światowym Dniu bez Tytoniu, spróbowały zachęcić swoich najbliższych do rzucenia palenia.

W związku z tym w przedszkolu został zorganizowany happening, w którym Kotki i Tygryski z transparentami i okrzykami: „Mamo, tato nie pal przy mnie”, „palenie szkodzi” itp. przemaszerowały ulicami Młodojewa. Dzieci umieszczały również broszurki w furtkach mieszkańców przypominające o szkodliwości palenia papierosów. Po powrocie do placówki maluchy, w ramach programu prozdrowotnego „Czyste powietrze wokół nas”, kolorowały ilustracje oraz wypełniały labirynt, w którym omijały „Wielkiego Pana Papierosa”.

Źródło: www.gmina.slupca.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *