Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przedszkolaki z Giewartowa z wizytą na komendzie

Słupecką komendę policji odwiedziły dzieci z Gminnego Punktu Przedszkolnego w Giewartowie.

Maluchy miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy policjantów i wysłuchać porad, jak być bezpiecznym przedszkolakiem.

Po komendzie oprowadzała dzieci st. sierż. Justyna Wolińska oraz mł.asp. Adam Szymaszek z ruchu drogowego i dzielnicowy mł.asp. Łukasz Jarząbek.

Policjanci opowiedzieli dzieciom, na czym polega praca policjantów różnych pionów i jak wygląda wyposażenie funkcjonariuszy do codziennej służby. Podczas zwiedzania budynku maluchy zobaczyły m.in. policyjny areszt i stanowisko kierowania.

Dzięki gościnności oficera dyżurnego mogły obserwować pracę kamer monitoringu wizyjnego. Ciekawą niespodzianką okazała się możliwość zrobienia sobie odcisków palców na pamiątkowej kartce.

Następnie zaproszono małych gości na parking, gdzie czekały na nich policyjne pojazdy i funkcjonariusze ruchu drogowego z Naczelnikiem podkom. Wojciechem Kujawa na czele. Policjanci Andrzej Wrotecki i Sebastian Kurczewski opowiadali o swojej pracy i zaprosili chętnych, aby zasiąść za kierownicą radiowozu lub policyjnego motocykla.

Przedszkolaki wysłuchały też porad, jak się zachowywać, aby być bezpiecznym w domu, podczas zabawy i na drogach. Na zakończenie mundurowi przygotowali słodki poczęstunek i przekazali elementy odblaskowe.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz