Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przedszkolaki z Jarzębinki z wizytą w ZSZ w Słupcy

W czwartek w Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Wł. Sikorskiego w Słupcy gościła grupa przedszkolaków „Motylki” wraz z opiekunami z Przedszkola nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy w ramach poznawania poszczególnych zawodów.

Wizytę w murach ZSZ dzieci rozpoczęły od biblioteki. Przedszkolaki chętnie oglądały regały 
z książkami oraz elementy wyposażenia.

Kolejnym punktem była pracownia diagnostyki, gdzie kierownik szkolenia praktycznego Piotr Miąc zaprezentował przedszkolakom profesjonalny sprzęt do naprawy i obsługi pojazdów samochodowych. Dzieci z dużą ciekawością przyglądały się różnego rodzaju mechanizmom i maszynom oraz poznały zasadę działania samochodu.

Odpowiedź na pytanie – Skąd się bierze prąd w gniazdku? – dzieci uzyskały w pracowni elektrycznej, gdzie nauczyciel przedmiotów zawodowych Krystian Derengowski wyjaśnił gościom w jaki sposób energia elektryczna jest transportowana do domowych gniazdek oraz zaprezentował urządzenia, które służą do przesyłu prądu.

Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie upominki, same odwdzięczyły się własnoręcznie wykonaną kartką i podziękowaniem za ciekawe zajęcia, które były dla nich źródłem nowych doświadczeń.

Organizatorami spotkania była p. Agata Juszczak, p. Maria Radoń-Kowalska oraz p. Szymon Nowicki. Do zobaczenia w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz