Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Przedszkolaki z miłości do flagi

O tym, że szacunku do symboli narodowych należy uczyć się już od najmłodszych lat przekonały się przedszkolaki z słupeckiej „Jarzębinki”. Wczoraj w placówce odbyła się uroczystość z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja.

Uroczystość przygotowały dzieci z grupy X (6-latki) pod kierunkiem Małgorzaty Michałowskiej i Jolanty Frydrychowicz. Jak przystało na małych patriotów, przedszkolaki odśpiewały hymn państwowy i  wysłuchały przeczytanej przez dyrektor placówki Danutę Derda legendy o Lechu Czechu i Rusie. Święto przebiegało w szczególnej atmosferze a zaprezentowane wiersze  i piosenki o fladze i ojczyźnie nadały mu szczególnie doniosły charakter.
Dzięki uczestnictwu w spotkaniu dzieci nabyły większą świadomość narodową, utrwaliły wygląd flagi i godła Polski, poznały legendę o powstaniu państwa polskiego i zrozumiały, że hymn narodowy jest pieśnią wszystkich Polaków. Po uroczystości maluchy wyruszyły na ulice Słupcy, aby przypomnieć mieszkańcom miasta o Święcie Flagi. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna.

Źródło: Przedszkole nr 4 „Jarzębinka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *