Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Przedszkole w ruchu

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 oraz Przedszkole nr 4 Jarzębinka wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu. 

Przedszkola otrzymały tytuł „Przedszkole w ruchu”, który stanowi wyróżnienie dla placówek przyczyniających się w istotny sposób do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej. Warnkiem takiego wyróżnienia była organizacja zajęć edukacyjnych, a także edukacja zdrowotna w zakresie promowania aktywności ruchowej w życiu wraz 
z jej realizacją praktyczną.  Nauczycielki przedszkola opracowały scenariusze zajęć wraz z udokumentowaniem ich realizacji. Przedszkole nr 1 zorganizowało Spartakiadęa przedszkolaków, Dzień Dziecka na sportowo, Dzień wiosny pod hasłem „Rusza się głowa, ruszają się ręce – wiosny chcemy więcej”, a także zajęcia na basenie.

Z kolei Jarzębinka również przygotowała Spartakiadę pod hasłem ,, Pluszowy Miś ćwiczy z nami dziś ”, cykl zajęć sportowych z Akademią Reissa 
i Reksia , a ponadto zaprosiła dzieci na zajęcia na basenie , rajd rowerowy , aerobik i Nordic Walking. Dla rodziców i dzieci zorganizowano również festyn rodzinny pod hasłem ,, Nasze zdrowie w naszych rękach ” oraz Europejski Dzień bez samochodu . Nie zabrakło także zadań zorganizowanych we współpracy z różnymi organizacjami. Przedszkole nr 1 razem z Fundacją Orange zainicjowało i zrealizowało projekt „ I Przedszkolnych Integracyjnych Igrzysk Olimpijskich”. Natomiast Przedszkole nr 4 ,, Jarzębinka ” we współpracy ze Stowarzyszeniem ,, Dziecięce Marzenia ” zrealizowało projekt FIO ,, Jarzębinka dba o zdrowie , każde dziecko Ci to powie ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *