Przegrali przed derbami

Do tych nieudanych miniony weekend na siatkarskich parkietach zaliczą seniorzy z naszego powiatu, którzy już za tydzień spotkają się w pojednku derbowym.

SPS Słupca we własnej hali podejmował Liskowiaka Lisków. Przed rozpoczęciem meczu wszyscy zgromadzeni w sali uczcili minutą ciszy zmarłego w ostatnich dniach Ryszarda Tuszyńskiego związanego także ze słupecką siatkówką. Pierwszy set ewidentnie należał do SPS-u, a punkty miejscowym gwarantowały dobre zagrywki, skuteczna gra blokiem i kończone ataki. Wiele z nich zapisał na swoim koncie Michał Janiszewski, a SPS wygrał w tej partii 25:12. Potem nie było już tak kolorowo. Niestety w kolejnych setach, wszystko zaczęło się psuć, a w poczynania obu drużyn wkradła się nerwowość. Siatkarze, zaczęli popełniać bardzo podobne błędy. Mimo, że rywale szli niemal łeb w łeb strat miejscowym nie udało się odrobić. Lisków wygrał w trzech kolejnych kolejnych setach i w całym meczu 1:3. Zawodnicy SPS-u nie mieli jednak czasu na rozpamiętywanie przegranej, ponieważ już dzień później rozgrywali zaległy wyjazdowy mecz w Lesznie. Większość elementów w grze zawodników Jacka Smuszkiewicza funkcjonowała bez zarzutu. Szczególnie dobrze było z przyjęciem, a tego dnia świetnie dysponowany był Sebastian Skierka. Gościom zabrakło jednak równie ważnej rzeczy, czyli skutecznego ataku. Tym samym słupczanie przegrali w kolejnych setach i w całym meczu 3:0

Właśnie z tym samym zespołem rywalizowali dzień wcześniej Czarni Ostrowite. Gracze Pawła Kolana i Marcina Wiatrowskiego najbliżej ugrania seta byli w jak się później okazało ostatniej partii, w której ulegli rywalom 28:26, a w całym meczu 3:0. Już w sobotę o 17:00 wielkie święto lokalnej siatkówki, jakim będzie derbowy pojedynek naszych drużyn. Zapraszamy!