Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przekroczył dopuszczalną wagę pojazdu o 750 kg

Kierowca okazał CMR z ciężarem ładunku wskazującym na to, że ładowność busa nie została przekroczona. Wielkopolscy inspektorzy udowodnili, że było inaczej.

20 października w Wacławowie, w powiecie słupeckim, inspektorzy z Konina zatrzymali do kontroli „dostawczaka” o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Podczas kontroli kierowca stanowczo przekonywał inspektorów, że ładowność busa nie została przekroczona. Okazał nawet dokument przewozowy ze wskazanym ciężarem ładunku.

Jednak kontrola ładowni przez inspektorów dała podstawę do przekonania, że przewożonego ładunku było stanowczo za dużo, jak na możliwości techniczne pojazdu. Ponadto zawieszenie busa dawało argument na skierowanie go na wagę. Dalsza kontrola odbyła się na legalizowanym stanowisku do kontroli pojazdów ciężarowych w miejscowości Wilczna przy drodze krajowej numer 92.

Tam też inspektorzy przy pomocy przenośnych wag ustalili, że rzeczywista masa całkowita dostawczaka wynosiła 4,250 kg i tym samym została przekroczona dopuszczalna masa całkowita pojazdu o 750 kg.

Kierowca otrzymał zakaz dalszej jazdy do czasu doprowadzenia pojazdu do normatywności oraz został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

 

 

TEKST/FOTO: WITD Poznań


Brak komentarzy

Dodaj komentarz