Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przekroczyli dopuszczalną masę. Otrzymali wysokie mandaty.

Mandaty karne, zakazy dalszej jazdy i obowiązek przeładunku, to efekt kilku godzin kontroli ukierunkowanych na przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej w pojazdach do 3,5 t.

16 maja w miejscowości Wilczna przy drodze krajowej numer 92 „krokodyle” z Konina poddali kontroli pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej (dmc) do 3,5 t. Inspektorzy patrolując okoliczne drogi przyległe do punktu kontroli zatrzymali pojazd ciężarowy, którego rzeczywista masa całkowita wyniosła 5,5 t, a więc bus wraz z ładunkiem przekraczał normę o 2 t. Kierowca wykonywał krajowy transport drogowy artykułów przemysłowych z Wrześni do Turku i otrzymał mandat 2 tys. zł.

Kolejnym przeciążonym pojazdem zatrzymanym tego dnia był dostawczak z artykułami spożywczymi. Kierowca próbował objechać inspekcyjny punkt kontrolny na mocno ugiętych oponach i resorach. Później inspektorzy stwierdzili, że rzeczywista masa całkowita pojazdu odbiegała od dopuszczalnej o 2,5 t. Bez mandatu w wysokości 2,5 tys. zł się nie obeszło.

Z kolei na drugim punkcie kontrolnym w Wacławowie na inspekcyjne wagi wjechało kilka innych przeciążonych dostawczaków z ekogroszkiem. Jeden z nich miał o 1,6 t za dużo na pace i jego kierowca otrzymał mandat w wysokości 1,6 tys. zł.

Tego dnia wszyscy kierowcy otrzymali zakaz dalszej jazdy do momentu doprowadzenia pojazdów do normatywności

 

 

TEKST/FOTO: WITD Poznań


Brak komentarzy

Dodaj komentarz