Przełamanie w Ostrzeszowie

Po serii porażek i remisów komplet punktów w wyjazdowym meczu z Victorią Ostrzeszów zgarnęli seniorzy SKP Słupca.

W 8 minucie prowadzenie SKP dał Igor Sarnowski. W 15 minucie wyrównał Robert Skrobacz, a w 36 strzałem z rzutu wolnego gola dla miejscowych zdobył Michał Mazurek. Tuż przed przerwą stan meczu wyrównał Kacper Kajdan. W 59 minucie ponownie na prowadzenie wyszli słupczanie dzięki trafieniu Oskara Pietrzaka.

Kilka minut później Victoria doprowadziła do remisu. Rzut karny po zagraniu ręką przyjezdnych wykorzystał Skrobacz. Gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę. Wynik meczu na 4:3 dla SKP w doliczonym czasie gry ustalił Tomasz Koziorowski.

-Cieszą nas trzy punkty zdobyte na wyjeździe. Nie ma w tej lidze łatwych meczów i ten też taki nie był mimo, że graliśmy z zespołem, który jest od nas niżej w tabeli. Mam nadzieję, że ta wygrana da nam trochę oddechu i w kolejnych spotkaniach też będziemy punktować. Mogliśmy ten mecz zamknąć dużo wcześniej i nie denerwować się do ostatniej minuty ale najważniejsze są trzy punkty. Brawa dla zespołu za zaangażowanie, wolę walki i wykonaną prace na boisku-podsumowuje trener, Przemysław Pawlak.

Z dorobkiem 33 punktów nasz zespół zajmuje 14 miejsce w ligowej tabeli. 7 maja na wyjeździe słupczanie zagrają z Centrą Ostrów Wielkopolski.