Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Przełamanie

Wysoko, 3:0 rywali z Ostrzeszowa pokonali seniorzy Słupeckiego Klubu Piłkarskiego. Choć gra słupczan pozostawiała wiele do życzenia, to jednak wynik cieszy zarówno piłkarzy jak i kibiców.

Mecz słupczanie rozpoczęli wysokim pressingiem próbując zmusić rywali do błędu. Choć ta sztuka im się udawała, to nie potrafili udokumentować tego zdobyciem bramki. Kiedy jednak goście już przedostawali się pod bramkę SKP było naprawdę groźnie, jednak głównie strzelali oni niecelnie.

Taka sytuacja miała miejsce aż do 32 minuty, kiedy po faulu na Norbercie Lorenckim rzut karny na gola zamienił Kamil Stefaniak. Zaraz potem słupczanie ponownie cieszyli się z bramki, jednak jak się okazało przedwcześnie, ponieważ przy trafieniu Jakuba Woźniaka sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Na początku drugiej połowy groźny strzał tego samego gracza dobrze wybronił bramkarz Victorii. Potem jednak to goście całkowicie zdominowali grę, a gracze z Gajowej rozpaczliwie się bronili nie potrafiąc przy tym dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki.

Sporo ożywienia w szeregi piłkarzy Woźniaka wniósł wprowadzony na plac gry Dariusz Gromanowski, który jak się później okazało zaliczył dwie asysty. Najpierw idealnie dograł na głowę Stefaniaka, a potem dośrodkował piłkę w pole karne wprost do Piotra Andrzejczaka. Po tych dwóch sytuacjach było już 3:0. Trzeba przyznać, że gospodarze mogli kilkukrotnie podwyższyć wynik, jednak zawodzili w decydujących momentach. Swoje okazje mieli chociażby Michałowski, Woźniak, czy też Duszyński. Ostatecznie jednak słupczanie sięgnęli po komplet punktów wygrywając 3:0.

Marcin Woźniak trener SKP

 

 

 

Marcin Kałuża trener Victorii Ostrzeszów

 

 
SKP: Krzysztof Sikorski, Patryk Krawiec, Michała Walerczyk, Piotr Andrzejczak, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala ż. k. (Bartosz Bednarowicz), Norbert Lorencki (Dariusz Gromanowski), Marcin Michałowski, Mateusz Duszyński(Michał Lorencki), Jakub Woźniak, Kamil Stefaniak

Rezerwowi: Bartosz Przybyła, Łukasz Jaszczak, Bartosz Bednarowicz, Michał Lorencki, Dariusz Gromanowski

SKP Słupca-Victoria Ostrzeszów 3:0 (1:0)
32` Kamil Stefaniak rz.k., 65` Kamil Stefaniak, 67`Piotr Andrzejczak

Dąbroczanka Pępowo – Victoria Września 0-2
KKS Kalisz – PKS Racot 0-1
Grom Wolsztyn – KS Górnik Konin 2-1
Obra 1912 Kościan – Orzeł Mroczeń 1-2
LKS Gołuchów – Olimpia Koło 0-1
LKS Ślesin – Jarota II Jarocin 3-0 w.o

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *