Przełknęli gorzką „Pigułę”. Czarni lepsi w derbach.

Czarni Ostrowite na własnym boisku 4:1 pokonali ZKS Orły Zagórów w derbach Powiatu Słupeckiego w ramach rozgrywek Konińskiej Klasy Okręgowej.

Do spotkania oba zespoły przystąpiły mocno zmotywowane. Ich poczynań nie ułatwiał silny wiatr. Od początku meczu inicjatywę mieli gospodarze, którzy najwiecej zagrożenia stwarzali po rzutach rożnych. Dobre okazje po takich dośrodkowaniach mieli między innymi Jarosław Kwiatkowski, czy Łukasz Piguła.

Na posterunku stał jednak Tomasz Kruszyna, Czarni strzelali też niecelnie, albo brakowało szczęścia. Było tak kiedy po uderzeniu z główki Tomasza Rosińskiego piłka trafiła w słupek. ZKS Orły nastawiły się na grę z kontry i ta taktyka mogła okazać się skuteczna.

W 37 minucie po składnej akcji „oko w oko” z bramkarzem stanął Eryk Kopaczewski. Podcięta przez niego piłka minimalnie minęła słupek bramki Łukasza Jaskólskiego. Dwie minuty później okazało się, że ta okazja mogła być decydująca. Wówczas na strzał zza szesnastki zdecydował się Łukasz Piguła i było 1:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Walka na boisku była ostra i zacięta. W grze gości brakowało jednak dokładności i dobrych decyzji. Z każdą minutą ryzykowali jednak coraz bardziej i to wykorzystali gospodarze.

Na 2:0 strzelił Tomasz Rosiński, którego uderzenie odbiło się jeszcze od obrońcy rywali. To nie dało szans bramkarzowi z Zagórowa na skuteczną interwencję. Chwilę potem gra gości całkowicie się posypała. Seria prostych błędów przyniosła dwie kolejne bramki Piguły, który skompletował hat-tricka.

Honor przyjezdnych uratował Piotr Świątkowski, który na listę strzelców wpisał się od razu po wejściu z ławki rezerwowych. 9 października ZKS Orły podejmą u siebie Orła Grzegorzew. Czarni na wyjeździe zagrają z GKS-em Sompolno.