Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przenośna toaleta stanie przy boisku na Kilińskiego?

Z prośbą o postawienie przenośnej toalety w okolicach boiska na Osiedlu Kilińskiego wystąpiła radna, Lucyna Gawrych.

-Na podstawie art. 24 pkt. 5 ustawy o Samorządzie Gminnym zwracam się z zapytaniem o możliwość postawienia toalety przenośnej przy boisku na Osiedlu Kilińskiego.

Uważam, że postawienie takiej toalety było by wskazane z uwagi na fakt, że z boiska i placu zabaw korzysta zarówno młodzież jak i dzieci, a w roku szkolnym również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i okolicznego przedszkola.

Zwróciłam się z wnioskiem o postawienie takiej toalety do Spółdzielni Mieszkaniowej w Słupcy, która w odpowiedzi zaproponowała o wystąpienie z taką inicjatywą do władz miasta. Uprzejmie proszę o ustosunkowanie się do złożonego zapytania- czytamy w interpelacji radnej, Lucyny Gawrych.

-W odpowiedzi na Pani zapytanie dotyczące postawienia przenośnej toalety przy boisku na Osiedlu Kilińskiego, uprzejmie informuję, że na chwilę obecną nie ma możliwości postawienia takiej toalety we wskazanym miejscu.

Umowa między miastem Słupca a firmą TOI TOI Polska została podpisana już na początku maja i dotyczyła 7 sztuk kabin przenośnych. Zdajemy sobie sprawę, że z boiska korzystają uczniowie Szkoty Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół Zawodowych, lecz boisko jest własnością Spółdzielni Mieszkaniowej i na jej terenie ma swoją lokalizację.

Jako Urząd Miasta postawiliśmy przenośne toalety w miejscach, gdzie mieszkańcy spędzają czas wolny. W przyszłym roku postaramy się postawić kabinę przy wskazanym boisku, jeśli Spółdzielnia Mieszkaniowa wyrazi na to zgodę i wskaże lokalizację.

W tym roku prosimy o korzystanie z toalety, która postawiona jest przy Skaterpaku oddalonego około 150 metrów- czytamy w odpowiedzi na interpelację burmistrza, Michała Pyrzyka.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz