Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Przepracowali w mundurze ponad 30 lat!

Podinspektor Zbigniew Gizelski i aspirant sztabowy Mariusz Dzwoniarski opuścili szeregi słupeckiej policji i przeszli na emeryturę.

Uroczystość pożegnania emerytów odbyła się w środę, 21 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Słupcy. Insp. Roman Ciesielczyk wraz z I Zastępcą mł. insp. Janem Rabiejem serdecznie podziękowali emerytom za ich poświęcenie w wieloletniej służbie, życząc im jednocześnie wszelkiej pomyślności w nowych przedsięwzięciach.

Do podziękowań i życzeń Komendantów dołączyli się obecni na uroczystości Naczelnicy i Kierownicy oraz koleżanki i koledzy z komendy.

Podinsp. Zbigniew Gizelski przepracował ponad 40 lat, z czego 30 w Policji. Zaczynał w Wydziale Kryminalnym, następnie kilka lat spędził w Zespole Kadr i Szkolenia oraz Wydziale Prewencji. Przed przejściem na emeryturę pełnił służbę jako ekspert Jednoosobowego Stanowiska do Spraw Skarg i Wniosków Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Przez ponad 20 lat doskonalił wiedzę i umiejętności policjantów, jako specjalista od wyszkolenia strzeleckiego. Sam wielokrotnie, z sukcesami, reprezentował słupecką jednostkę Policji na zawodach ogólnopolskich, regionalnych i wojewódzkich.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej odznaczony został przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

Policjant od wielu lat udziela się społecznie. Jest członkiem Słupeckiej Organizacji Strzeleckiej FORT oraz stowarzyszenia Liga Obrony Kraju, gdzie aktualnie pełni funkcje wice prezesa. Prowadzi treningi, organizuje zawody strzeleckie, sędziuje, posiada uprawnienia instruktora strzelectwa sportowego, swoją wiedzę i umiejętności przekazuje młodzieży oraz mieszkańcom powiatu.

Asp. sztab. Mariusz Dzwoniarski przez całą swoją pracę w Policji był związany z Wydziałem Prewencji. Zaczynał od służby patrolowej, następnie awansował na dzielnicowego miasta Słupcy, przez długie lata był dzielnicowym w gminie Słupca. Karierę w mundurze zakończył jako dyżurny jednostki na stanowisku kierowania.

Za swoje osiągnięcia w służbie był wielokrotnie wyróżniany przez szefów Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Przepracował w sumie 32 lata.

Emerytom gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *