Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przetargi na przebudowę drogi do Zagórowa unieważnione. Na odcinek Ląd-Zagórów trzeba będzie poczekać.

O zmianach dotyczących planowanej inwestycji związanej z przebudową drogi ze Słupcy do Zagórowa informuje starosta, Jacek Bartkowiak.

-Dwa ogłoszone w grudniu i styczniu przetargi na przebudowę drogi nr 3090P na odcinku Słupca-Zagórów zostały unieważnione. W tym drugim najkorzystniejsza złożona oferta przekraczała znacznie limit cenowy wyznaczony przez Zamawiającego – firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa zaproponowała realizację zadania za 15 373 179,17 zł, przy zabezpieczonych środkach w wysokości 11 994 000,00 zł.

Ze względu na brak możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia zdecydowano się ponowić przetarg dokonując jednak modyfikacji w zakresie zadania.Bez zmian pozostaje część dotycząca przebudowy na odcinku Słupca (granica gminy) do Jaroszyna (przed wiaduktem nad autostradą A2) o długości ok. 4500 m. wraz z budową ścieżki rowerowej.

Zamiast przebudować całą drogą na trasie Ląd-Zagórów na razie prace zostaną ograniczone do liczącego 398,48 metrów odcinka między drogą wojewódzką 467 a mostem w Lądzie. Skrócony zostanie również czas na realizację zadania z 9 do 7 m-cy.

Oferty można składać do 3 kwietnia do godz. 9:00.Realizacja inwestycji przybliży nas do zakończenia przebudowy całego odcinka drogi Słupca – Zagórów, ponieważ w 2021 roku przebudowany został już odcinek tejże drogi Jaroszyn – Ląd na długości 3 037 m przy współfinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Na dalszą część prac musimy wnioskować o kolejne środki-czytamy na profilu Starosty.

 

FOTO: Archiwum


Brak komentarzy

Dodaj komentarz