Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przewoził niebezpieczny ładunek bez odpowiednich dokumentów

Brak świadectwa dopuszczenia pojazdu do przewozu ADR wykryli u przewoźnika z Czech inspektorzy z Wielkopolski, którzy przeprowadzili zmasowane kontrole ADR na słupeckim odcinku autostrady A2 w Lądku.

8 grudnia trzy patrole z inspektorami transportu drogowego z Konina i Ostrowa Wielkopolskiego wzięły pod lupę pojazdy, w których przewożone były towary niebezpieczne ADR. Kontroli poddano 17 przewoźników krajowych i zagranicznych, którzy wykonywali transport ADR w przesyłkach oraz cysternach.

Inspektorzy skontrolowali dokumentację przewozową, wyposażenie ADR i zabezpieczenie ładunku. W jednym przypadku stwierdzono brak świadectwa dopuszczenia pojazdu do przewozu ADR u przewoźnika z Czech.

Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy z Niemiec do Polski, do pobliskiej miejscowości w celu rozładunku przewożonego towaru niebezpiecznego.

Inspektorzy pobrali kaucję w wysokości 6 tys. zł i wstrzymali transport przewożonego towaru do momentu przyjazdu innego pojazdu spełniającego wymagania ADR.

 

 

TEKST/FOTO: WITD


Najnowszy komentarz
  • Pierdnięcie w aucie bez zezwolenia, może zakończyć się w razie kontroli ITD, karą?, bo to gaz. Bareja.

Dodaj komentarz