Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Przygotowania do defilady

Na lotnisku 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu trwa zgrupowanie samolotów do treningu przed Defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego

W związku z licznymi telefonami i zapytaniami mieszkańców miejscowości położonych w pobliżu lotniska w Powidzu (w tym w szczególności Konina, Kalisza i Słupcy) na temat obserwowanych od 5 sierpnia formacji samolotów transportowych Dowództwo 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego na swojej stronie internetowej informuje, że są to treningi do defilady jaka odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie.

W ramach treningu na lotnisku w Powidzu przebywają załogi i obsługa samolotów CASA C-295M i PZL M-28 z Krakowa. Razem z powidzkimi załogami C-130E Hercules tworzą one trzy ugrupowania samolotów. Wspólne loty w ugrupowaniach potrwają do dziś. Na powietrzną część defilady z okazji Święta Wojska Polskiego lotnicy 3. SLTr wystawiają klucz czterech samolotów PZL M-28 GC  Skytruck, klucz trzech samolotów CASA C-295M i mieszany klucz dwóch samolotów C-130E Hercules i  dwóch C-295M.

TEKST/FOTO: kpt. Włodzimierz Baran


Brak komentarzy

Dodaj komentarz