Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Przyszła runda będzie czasem prawdy dla tego zespołu”

O minionej rundzie rozgrywek Konińskiej Klasy Okręgowej, a także planach na kolejną rozmawialiśmy z trenerem Polanina Strzałkowo Andrzejem Dziadkiewiczem.

 

Jaka była runda jesienna rozgrywek w Konińskiej Klasie Okręgowej w wykonaniu strzałkowskiego Polanina?
-Myślę, że jesienna runda była bardzo udana. Założeniem klubu było zajęcie miejsca w pierwszej piątce. Zamierzony cel osiągnęliśmy. Zajmujemy 3 pozycję po rundzie jesiennej, więc cieszymy się z tego rezultatu.

Jak ma się obecna pozycja w tabeli do zakładanych celów na obecny sezon?
-Miejsce w tabeli jest odzwierciedleniem naszych możliwości. Sądzę jednak, że obecni zawodnicy mogą grać jeszcze lepiej.

Czy jest Pan zadowolony z postawy zespołu?
-Tak jak mówiłem wcześniej jestem zadowolony z postawy zespołu. W naszej drużynie drzemie potencjał, który nie został w pełni wykorzystany. Postaram się aby drużyna na wiosnę grała na 100% swoich możliwości.

Jaki Pana zdaniem był najlepszy i najgorszy mecz podczas tej rundy?
-Cieszyły mecze z Kazimierzem, Wilczynem i Grzegorzewem, gdzie była wola walki i zaangażowanie. Byliśmy w tych meczach w każdym elemencie lepsi od przeciwnika oraz skuteczni do bólu. Zdenerwowała najbardziej porażka z Neklą oraz remis w Kłodawie i porażka z Wartą Dobrów, gdzie mieliśmy po osiem czystych sytuacji, a zdobyliśmy zaledwie jeden punkt w tych trzech spotkaniach. Gdyby było inaczej to dziś powinniśmy być liderem.

Kogo wymieniłby Pan wśród najlepszych zawodników, a kogo wśród tych, którzy nie spełnili oczekiwań?
-Jeżeli chodzi o zawodników nie chciałbym nikogo wyróżniać. Oni uprawiają piłkę nożną amatorsko i szacunek im za to, że w ogóle chcą grać. Jeżeli zaś chodzi o tych, którzy nie spełnili oczekiwań to jest ich paru. Nie będę wymieniał, ale myślę, że każdy z nich wie o kogo chodzi. Muszą bardziej popracować na treningach i oddać więcej serca dla Polanina.

Czy klub planuje jakieś wzmocnienia?
-Planować możemy dużo, ale czy uda się kogoś ściągnąć czas pokaże. Najważniejsze, że żaden z zawodników nie deklarował odejścia. Przydałby się lewy obrońca, bramkarz oraz napastnik.

Jakie macie plany na rundę wiosenną ?
-Przyszła runda będzie czasem prawdy dla tego zespołu. Chcemy wygrywać wszystko co będzie do wygrania. Czy się uda to się okaże.

Polanin celuje w awans?
-Ciężko powiedzieć czy celujemy. Pierwsze pięć kolejek rundy rewanżowej pokaże. Jeżeli nasza strata wtedy wyniesie 5 punktów to będziemy grali do samego końca o wygranie tej ligi. Natomiast jeśli strata będzie większa to odpuszczamy i zaczynamy przebudowę zespołu, który będzie grał w następnym sezonie.

Jak będzie wyglądał wasz sezon przygotowawczy?
-Treningi rozpoczynamy 12 stycznia i będziemy trenować na naszych obiektach. Zagramy tylko cztery sparingi: Czerniejewo (13.02), Pyzdry (21.02 lub 22.02), Krzymów (28.02), Ślesin (07.03) oraz puchar Polski z SKP Słupca (14.03). Chciałbym podziękować zawodnikom za udaną rundę, jednocześnie zachęcić do bardzo ciężkiej pracy, która być może się opłaci.

Rozmawiał: Wojciech Lisiak


Brak komentarzy

Dodaj komentarz