Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

PSL w powiecie jeszcze silniejszy

W związku z awarią systemu komputerowego wciąż nie znamy oficjalnych wyników do rad powiatów i sejmików wojewódzkich. W powiecie słupeckim, jak wiadomo, zdecydowaną większość uzyskało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Niedzielne wybory samorządowe po raz kolejny pokazały, że pozycja PSL w powiecie słupeckim jest niekwestionowana. Ludowcy na 17 mandatów w radzie powiatu zdobyli 13. To o cztery więcej niż w kończącej się właśnie kadencji. W takiej sytuacji PSL będzie miał zdecydowaną większość w radzie, a o opozycji praktycznie trudno w tym momencie mówić. Choć żadne koalicje w takim układzie potrzebne nie będą, starosta słupecki Mariusz Roga zapowiada, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest otwarte na współpracę z pozostałymi radnymi

 

 

Takie zapewnienia, bardzo cieszą Waldemara Miernika, jednego z dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy zasiądą w nowej kadencji w Radzie Powiatu Słupeckiego. Choć tak wysoki wynik i zdecydowana większość PSL-u w radzie jest dla lidera słupeckiego PiS-u sporym zaskoczeniem, nie zamierza on być tylko cichym obserwatorem tego co będzie się działo.

 

 

Przypomnijmy, że najlepszy wynik, podobnie jak cztery lata temu w wyborach do rady powiatu osiągnął Michał Pyrzyk, jednak on ze względu na to, że ponownie został wybrany burmistrzem Słupcy w radzie nie zasiądzie. Jego miejsce zajmie kolejna na liście Anna Czerniak. Pozostali radni z listy PSL to: Mariusz Roga, Szymon Grzywiński, Tadeusz Krotoszyński, Stefan Zieliński, Jerzy Orchowski, Bogdan Jastrząb, Andrzej Kin, Mariusz Król, Ignacy Maroszek, Stefan Stencel, Dawid Hierowski i Anna Kusiołek. Oprócz nich mandaty do rady powiatu otrzymali również Waldemar Miernik i Jacek Szczepankiewicz z Prawa i Sprawiedliwości oraz Aleksandra Kazuś- Wróblewska z SLD Lewica Razem i Przemysław Dropiński z Obywatelskiego Powiatu Słupeckiego.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz