Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Pszczelarze z Zagórowa podsumowali miniony rok

Początek roku w organizacji pszczelarskiej niesie ze sobą zebrania sprawozdawcze. W sobotę 25 lutego odbyło się zebranie podsumowujące działalność Koła Pszczelarzy w Zagórowie w roku 2022.

-Gościliśmy delegata Władysława Poprawskiego, Wiceprezesa Regionalnego Związku Pszczelarskiego z siedzibą w Koninie. Miło nam poinformować, że brać pszczelarska zagórowskiego koła na koniec 2022 roku liczyła 37 członków, natomiast liczba rodzin pszczelich wyniosła 1025.

Sobotnie zebranie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia sztandaru i wręczenia srebrnego odznaczenia Polskiego Związku PszczelarskiegoKrzysztofowi Rejerowi, a także dyplomu uznania Prezesce Koła Katarzynie Waszak. Następnie Zarząd, po przedstawieniu sprawozdania finansowego oraz z działalności koła, uzyskał jednogłośnie absolutorium.

Aktywna działalność pszczelarzy przekłada się na udział m.in. w finale WOŚP, przekazany miód wylicytowano za 320 zł, udział w Dożynkach powiatowych oraz w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Zagórowie. Poczet sztandarowy uczestniczy podczas świąt kościelnych i państwowych.

Dzięki współpracy z lokalnymi podmiotami wszystkie przedsięwzięcia w roku 2022 mogły się odbyć na najwyższym poziomie.Podziękowania kierowane są w szczególności do członków, którzy tworzą Zarząd Koła Pszczelarzy Zagórów: Ryszardowi Andrzejakowi, wiceprezesowi; Bogdanowi Karaszewskiemu, skarbnikowi, sekretarzowi Adamowi Zywertowi.

Za oknami słoneczko przygrzewa, mróz odpuszcza, a śnieg topnieje, zbliża się wiosna. A to dla pszczelarzy bardzo pracowity czas w pasiece. Na zbliżający się sezon składamy życzenia dużo wytrwałości w realizacji zamierzeń związanych z pasją oraz pomyślności i satysfakcji z pracy z pszczołami- czytamy w relacji Koła Pszczelarzy w Zagórowie.

 

 

FOTO: Koło Pszczelarzy w Zagórowie

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *