Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Ptaki plagą słupeckich osiedli. Zanieczyszczają wszystko dookoła.

Wraca temat uciążliwych ptaków, które w znaczący sposób utrudniają życie mieszkańcom naszego miasta.

O sprawie pisaliśmy TUTAJ. Wówczas została ona poruszona podczas sesji Rady Powiatu.

Ptaki, które przebywały wcześniej głównie w okolicy szpitala teraz przeniosły się na słupeckie osiedla.

Chodzi między innymi o Osiedle Kilińskiego.

 

 

-Czy jest jakiś sposób, żeby zmniejszyć populację tych kraczących gawronów. To, że od świtu, od godziny 4:30 do godziny 22:30 słyszymy ciągłe krakanie, to już się przyzwyczaiłam.

Chodzi jednak o odchody, którymi zanieczyszczają one wszystko dookoła, ławki, samochody, chodniki. Jest to bardzo uciążliwe.

To nie tylko moje zdanie, ale również mieszkańców. Nie wiem czy są one pod ochroną, nie mam na myśli ich zabijania. – mówiła podczas miejskiej komisji radna, Lucyna Gawrych.

Jak dodała ptaki żerują również przy miejskich śmietnikach.  Jednym z proponowanych przez zebranych rozwiązań była instalacja urządzeń emitujących dźwięki, które mogłyby odstraszyć niechcianych gości.

Miasto ma zainteresować się tą sprawą. Zapytaliśmy o nią również Spółdzielnię Mieszkaniową w Słupcy.

– Temat jest nam znany i niełatwy. Gniazda ptaków są w okresie lęgowym są pod ochroną , więc takie działania możemy podjąć po tym okresie.

Tam gdzie były zgłoszone w okresie , kiedy było to prawnie dozwolone gniazda były usuwane- czytamy w uzyskanej odpowiedzi.

 

Skąd tyle ptaków w Słupcy? Radny ma swoją teorię.

 

 

4 odpowiedzi

 1. Tak pamiętamy jak pan Niezbecki kazał wszystkie ptaki przy szpitalu „usunąć”. Wycinacie wszystkie drzewa, każdy przetarg (ostatnio choćby droga do lądu) kończy się wycinka drzew.
  Proponuje zabić wszystkie ptaki, wyciąć wszystkie drzewa. Zalać wszystko betonem.
  To lubicie i to potraficie

 2. Radni utrudniają im życie niszcząc ich siedliska, ptaki utrudniają życie mieszkańców
  Pełna symbioza

 3. Szanowni Państwo. Nie rozumiem tych złośliwych i anonimowych komentarzy. Nikt nie mówi o wycinaniu drzew ani o zabijaniu ptaków. Zapraszam na osiedle przy ul. Kilińskiego na jeden dzień, wtedy można zobaczyć w czym tkwi problem. Zazwyczaj najłatwiej jest komentować będąc daleko od problemu i nie znając go od podszewki. Pozdrawiam

  1. Witam, problem jest taki ze ptaki nie maja gdzie gniazdować i szukają wysokich drzew. Padło na osiedle Kilińskiego. Proponuje powiedzieć, ze ptaki atakują dzieci to zaraz jakiś bohater z koła łowieckiego szarak przyjedzie i będzie strzelał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *